Pielgrzymka po Meksyku Środkowym,

Zachodnim i Północno-Zachodnim

 

 SANKTUARIUM M.B. Z GUADALUPE

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

PRZYKŁADOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

 


DZIEŃ 1: PRZYLOT DO MEKSYKU


Przylot do Miasta Meksyk. Powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
 

DZIEŃ 2: MEKSYK-QUERETARO-SAN MIGUEL DE ALLENDE


Śniadanie w hotelu. Wyjazd do miasta Santiago de Queretaro. City tour po Centrum Historycznym, znajdującym się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO: Plac Broni, Pałac Gubernatora, kościół i klasztor Świętego Krzyża ze słynnymi drzewami z kolcami w postaci idealnego krzyża (unikat światowy!), Wzgórze Dzwonów - miejsce rozstrzelania cesarza Maksymiliana Ferdynanda Habsburga, Kościół Świętej Róży z Viterbo, itd. Msza św. Przejazd do miasta San Miguel de Allende na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 3: SAN MIGUEL-ATOTONILCO-DOLORES HIDALGO-GUANAJUATO


Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta San Miguel w stanie Guanajuato z pięknym kościołem neogotyckim, którego wykonawca zamiast planami posłużył się… kartką pocztową z widokiem jednego z kościołów francuskich. Msza Święta. Przejazd do miejscowości Atotonilco, gdzie znajduje się Sanktuarium Jezusa Nazareńskiego, skąd 16 września 1810 roku, ksiądz Miguel Hidalgo y Costilla, ”Ojciec Narodu”, wzywając do walki z Hiszpanami, wziął w posiadanie proporzec z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe, który stał się symbolem walki o niepodległość. Przejazd do miejscowości Dolores Hidalgo, gdzie wspomniany ksiądz Miguel Hidalgo pociągnął za “Dzwon Wolności”, wzywając naród do opozycji przeciw reżimowi hiszpańskiemu. Przejazd do stolicy stanu, górniczego miasta Guanajuato, ktorego Centrum Historyczne i pobliskie kopalnie, znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kolacja i nocleg. Możliwość wieczornego spaceru po mieście.

DZIEŃ 4: GUANAJUATO-GUADALAJARA


Śniadanie w hotelu. City tour po Centrum Historycznym miasta Guanajuato: Teatr Juarez, Uniwersytet, Bazylika, Alhondiga de Granaditas, Zaułek Pocałunku, ewentualnie targ Hidalgo. Wizyta w kopalni srebra La Valenciana, Msza św. w pięknym barokowym kościele w pobliżu kopalni. Wyjazd w kierunku miasta Guadalajara, odwiedzając po drodze symboliczne centrum geograficzne kraju: Wzgórze Cubilete z gigantyczną (20 m wysokości, 80 ton wagi) figura Chrystusa Króla, cel licznych pielgrzymek z całego kraju. W kwietniu 2012 roku, Papież Benedykt XVI, pobłogosławił to miejsce z pokładu helikoptera i odprawił w pobliżu Mszę św. dla 640 tysięcy wiernych. Kolacja i nocleg w Guadalajara.


DZIEŃ 5: GUADALAJARA-TEQUILA-PUERTO VALLARTA


Śniadanie w hotelu. Panoramiczne zwiedzanie Guadalajary. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej z Zapopan, miejsca licznych pielgrzymek, gdzie od stuleci przechowywana jest malutka kukurydziana figurka Matki Bożej, uświęcona licznymi cudami. Msza św. Przejazd do miasteczka Tequila, które dało nazwę znanemu na świecie meksykańskiemu napojowi z agawy. Wizyta w jednej z najstarszych fabryk tequili: VIUDA DE ROMERO, malowniczo usytuowanej wśród pól agawowych (na liście UNESCO). Przejazd do Puerto Vallarta, modnego kurortu nad Pacyfikiem, oddalonego o 4.5 godziny drogi od Guadalajary. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6-7: PUERTO VALLARTA


Pobyt w pięknym kurorcie, "odkrytym" dla hollywoodzkiego świata aktorskiego przez Elizabeth Taylor i stanowiącym do dziś atrakcyjny cel wakacyjny sławnych i bogatych Amerykanów. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, Bill Gates, ma tu w pobliżu 500 hektarowe rancho. Msze św. w hotelu lub na plaży. Posiłki w formule All Inclusive. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, dodatkowo płatnych.

DZIEŃ 8: PUERTO VALLARTA-TEPIC-SAN BLAS-LA TOVARA-MAZATLAN


Msza św. w hotelu, śniadanie. Wyjazd w kierunku Tepic, stolicy nadpacyficznego stanu Nayarit. City tour po Tepic: Muzeum Kultur Zachodniego Meksyku, Świątynia “Słomianego Krzyża”, itd. Przejazd do portu San Blas, który w czasach kolonialnych konkurował z Acapulco, następnie wyprawa do pobliskiej krainy mangrowii, La Tovara. Wyprawa łódką po krystalicznych wodach licznych kanałów, wizyta w krokodylarni. Przejazd do Mazatlan, znanej miejscowości turystycznej nad Pacyfikiem. Kolacja w hotelu w formule All Inclusive.

DZIEŃ 9: MAZATLAN-LOS MOCHIS-TOPOLOBAMPO-PLAZA MAVIRI-EL FUERTE


Msza św. w hotelu, śniadanie. Przejazd do miejscowości Los Mochis w Stanie Sinaloa, City Tour panoramiczny. Przejazd do portu Topolobampo, wycieczka statkiem po zatoce o tej samej nazwie (Topolobampo), która stanowi część Zatoki Kalifornijskiej, zwanej również Morzem Cortesa. Widoki roślinności kaktusowej, wspaniale możliwości kontaktu z miejscową fauną morską, w tym z oswojonym delfinem Pechocho, licznym ptactwem (pelikany, czaple, kormorany, fregaty, itp.) oraz fokami i lwami morskimi. Przejazd na plażę El Maviri, obiadokolacja w restauracji regionalnej. Przejazd do miejscowości El Fuerte, założonej w 1564 roku i będącej kolebką Don Diego de la Vega, czyli słynnego “Zorro”, dziewiętnastowiecznego obrońcy biednych i ciemiężonych. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 10: EL FUERTE-PRZEJAZD POCIAGIEM “EL CHEPE”-MIEDZIANY KANION


Msza św. w hotelu, śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd odcinka, na którym usytuowanych jest 6 stacji turystycznych, słynnym pociągiem “El Chepe (Chihuahua-Pacyfik)” do Posada Barrancas. Po ponad 5-godzinnej podroży, urozmaiconej widokami stromych zboczy Sierra Tarahumara, wspaniałych wiszących mostów, tuneli i roślinności kaktusowej, transfer do górskiego hotelu El Castillo lub Posada Barrancas Mirador. Zakwaterowanie i obiad. Po obiedzie, spacer w towarzystwie przewodnika lokalnego w kierunku osad Indian Tarahumaras, rozrzuconych po zboczach kanionów. Wizyta w “La Cueva del Chino”, skromnej osadzie liczącej zaledwie 12 mieszkańców. Podziwianie pięknych widoków i endemicznej flory i fauny. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 11: MIEDZIANY KANION-CREEL-DOLINA GRZYBOW-DOLINA MNICHÓW-CREEL


Msza św. w hotelu, śniadanie. Wycieczka do punktów widokowych (El Puente, El Elefante, Piedra Volada, etc.), z których można podziwiać niektóre z dwudziestu imponujących kanionów, tworzących rozległy system tzw. Miedzianego Kanionu, obejmującego obszar 4-krotnie większy jak słynny Grand Canyon w Arizonie, USA. Wspaniale widoki na strome zbocza wąskich kanionów, porośnięte bujną roślinnością, wśród której można zaobserwować domostwa Indian Tarahumaras, zwanych również Raramuri. Miedziany Kanion, czyli Barrancas del Cobre, należy do pasma górskiego Sierra Madre Zachodnia, które rozciąga się na długości ok. 1,500 km od Arizony aż po Kordylierę Wulkaniczną w środkowym Meksyku. Przejazd autobusem w kierunku miejscowości Creel, oddalonej o ok. godzinę jazdy od ostatniego punktu widokowego. Po drodze, wizyta w Dolinie Grzybów (Valle de los Champiñones) oraz w Dolinie Mnichów (Valle de los Monjes), gdzie można podziwiać skomplikowane i niezwykle fantazyjne formy skalne. Możliwość zakupu indiańskich wyrobów rękodzielniczych. Kolacja i nocleg w miejscowości Creel, położonej na wysokości 2,345 m n.p.m, bogatej w sklepy i targi z barwnymi wyrobami Indian Tarahumara.

DZIEŃ 12: CREEL-CUAUHTEMOC-CHIHUAHUA


Śniadanie w hotelu. Przejazd do miejscowości Cuauhtemoc. Wizyta w pobliskim Muzeum Mennonitów, mniejszości narodowej o korzeniach holenderskich, przybyłej z Kanady i osiadłej w tych okolicach w dekadzie lat dwudziestych XX wieku. Mennonici, prześladowani przed wiekami z powodu swej religii, stworzyli kulturę o niezwykle surowych obyczajach i zasadach, nie pozwalającą korzystać im ze zdobyczy cywilizacji. Podstawa ich egzystencji jest praca fizyczna, dyscyplina, lad i porządek. Wizyta w jednej z kolonii mennonickich, możliwość zakupu typowych dla tej grupy, wyrobów spożywczych i rękodzielniczych. Przejazd do miasta Chihuahua, stolicy stanu o tej samej nazwie, dużego, regionalnego ośrodka przemysłowo-rolniczego. City tour: katedra (Msza św.), Pałac Władzy Stanowej z freskami o tematyce historycznej, miejsce uwiezienia i rozstrzelania meksykańskiego “Ojca Narodu”, słynnego Miguela Hidalgo, który zainicjował walki o wyzwolenie spod jarzma Hiszpanii w 1810 roku. Wizyta w Muzeum Rewolucji Meksykańskiej, mieszczącym się w domu Generała Francisco Villa, słynnego rewolucjonisty, a wcześniej złodzieja bydła i rzezimieszka. Villa zasłynął, m.in. ze zbrojnego ataku w 1916 r. na terytorium amerykańskiego stanu Nowy Meksyk (miasto Columbus), który okazał się jedyna, jak do tej pory, obca inwazja zarejestrowana na terytorium Stanów Zjednoczonych w całej ich historii. Kolacja i nocleg w Chihuahua.

DZIEŃ 13: CHIHUAHUA-MIASTO MEKSYK-BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE


Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w celu przelotu do miasta Meksyk, transfer z lotniska w miesicie Meksyk do hotelu. Zakwaterowanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Msza św. Przejazd do Centrum Historycznego Miasta Meksyk, City tour: Katedra, Pałac Narodowy, ruiny najmłodszej piramidy na świecie, azteckiej TEMPLO MAYOR. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 14: MIASTO MEKSYK-TORRE LATINOAMERICANA-BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE -PRZELOT DO EUROPY


Śniadanie w hotelu. Wjazd na Wieżę Torre Latinoamerricana, pierwszego wieżowca Ameryki Łacińskiej, oddanego do użytku w 1956 roku. Oglądanie wspaniałej panoramy stolicy. Przejazd do Sanktuarium M.B. z Guadalupe na Mszę św. pożegnalną. Czas wolny na zakup dewocjonaliów oraz osobistą modlitwę. Transfer na lotnisko w celu podjęcia podroży powrotnej do Europy. Koniec usług w Meksyku.

DZIEŃ 15: Przylot do kraju
 CENA OBEJMUJE:


• Noclegi w hotelach 4* i 5*;
• Pokoje dwuosobowe z łazienką, nad morzem, z bezpośrednim dostępem do plaży;
• Dwa posiłki dziennie w części objazdowej; śniadania oraz obiady lub kolacje (w zależności od programu zwiedzania w danym dniu);
• Pakiet All Inclusive w hotelach przy plaży;
• Soki, kawę i herbatę w czasie śniadań oraz kawę i herbatę w czasie kolacji;
• Transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem, wyposażonym w odtwarzacz CD, DVD i mikrofon; przy grupach mniejszych niż 16 os. - samochód typu VAN lub Minibus.
• Opieka polskojęzycznego przewodnika;
• Codzienne Msze św. w kościołach ewentualnie w specjalnie zamówionych salach w hotelach;
• Napiwki w hotelach (bell boys, pokojówki) i w restauracjach;
• Opłaty za wszystkie atrakcje oraz wstępy zgodnie z programem.
• Przelot wewnętrzny: Chihuahua-Miasto Meksyk;
• Ubezpieczenie od wypadków drogowych,

CENA NIE OBEJMUJE:


• Innego typu ubezpieczenia, np. od chorób, zabiegów lekarskich, usług laboratoryjnych, hospitalizacji, itp.; zniszczonego lub zagubionego bagażu;
• Napiwków dla przewodnika, kierowcy, bagażowych na lotnisku oraz dla artystów umilających swymi występami niektóre kolacje;
• Napojów do kolacji (rozlewanych z dzbanka, butelkowanych lub w puszkach), z wyjątkiem kawy i/lub herbaty podawanych w filiżankach.

Dopłata do jedynki: 650 DOLARÓW

 

UWAGA: w Meksyku praktycznie nie ma trójek. Pokoje, w których mogą być zakwaterowane 3 osoby, maja dwa łóżka: king size + łóżko małżeńskie lub dwa łóżka małżeńskie. Dwie osoby muszą zatem dzielić jedno łóżko. Polecamy tę opcje rodzinom.

 


 

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne "HALINA"


ul. 1 Maja 18
41-706 Ruda Śląska

 

tel./faks: 32 24 26 833

tel. kom. 601 471 527 * 668 787 424

 

 

NIP: 641-153-20-78

 

KONTA BANKOWE:

mBank PL 78 1140 2004 0000 3102 7821 7026
ING PL 72 1050 1331 1000 0092 6174 8371

IBAN: PL 79 1140 2004 0000 3012 0710 4286 konto EURO
BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

 


 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ